У цьому розділі, шановні друзі, ми публікуватимемо цікаві, на нашу думку, посилання на музичну та «радійну» тематику, а також коротенький супровід до них.
Сподіваємось, деякі лінки таки стануть вам у нагоді та виявляться надійним джерелом цікавої музичної та навколо музичної інформації.
Екіпаж Old Periscope Radio
Ще одна, як нам видається, важлива публікація про поточні тенденції розвитку радіомовлення та взагалі медійного поля в Україні. Її затребуваність – не тільки в охопленні/аналізі поточних новацій мовлення станом на 2024-2025 роки, а й у тому, що це, по суті, перша публічна аналітика теми «радіо у медіа-полі» за три з гаком роки війни. Бо у 2022-му, на нашу думку, відбулось об’єктивне та цілком прогнозоване падіння інтересу українців до розважального радійного контенту із дрейфом слухацької/читацької уваги у бік воєнних та політичних новин. Одночасно відбулось зростання інтересу до блогерів, що аналізують поточну воєнну ситуацію в Україні, мобілізаційні процеси у країні та тему вимушеного переселення мільйонів українців – як всередині країни, так і за її межами. І от коли, «скаламучена вода» трохи заспокоїлась, коли українці навчились жити повним, наскільки то є можливим, життям в умовах війни, от тоді (можливо, десь з кінця 2023-го) радійний контент став повільно «повертатись» у дуже розпорошене (та ще і з модою на «візуалізацію комунікації») медійне поле, про яке, власне, і йдеться у доданій публікації. Нам цікаво, друзі. І вам радимо почитати!
https://detector.media/rinok/article/240551/2025-05-03-perspektyvy-radio-v-epokhu-tsyfrovykh-media/
Ось посилання на цікаву публікацію національного інформаційного агентства України «Укрінформ». Лейтмотивом статті є затребуваність українським суспільством процесу урізноманітнення українських ФМ та онлайн-етерів. Для нас ця стаття є цікавою, перед усім, з огляду на порушену в ній поточну проблематику розвитку вітчизняного радіоетеру. І хоча на час публікації (14 січня 2022 року) Old Periscope Radio тільки починало тестове мовлення (ми стартували 30 січня), наші переконання у багатьох аспектах піднятої радіо-теми співпали із дуже доречними розмірковуваннями авторів цієї публікації. Вона, як нам видається, і сьогодні не втрачає своєї актуальності…
https://www.ukrinform.ua/rubric-society/3385102-kiivskij-efir-radio-ake-ne-hocetsa-sluhati.html
Наступне посилання переведе читачів на публікацію «Прослуховування радіо у автомобілі: ключові тенденції», що її для компанії Mediasat підготував медіа-експерт та «літописець» історії українського радіо Борис Скуратівський. Нам ця публікація видається цікавою хоча б з тієї точки зору, що її подано якраз на тему «радіо – у авто», у чому, не будемо приховувати, екіпаж нашої музичної платформи дуже зацікавлений. На думку автора статті, радіо було і дотепер залишається затребуваним серед водіїв. І це – дуже добре! Подробиці – за лінком…
https://mediasat.info/uk/2022/12/01/prosluxovuvannya-radio-u-avtomobili-klyuchovi-tendencii/