old-periscope

menu

Занурюємось
         в музичні
               глибини...

Занурюємось в музичні глибини...

Творчий задум та іміджеве позиціонування станції

Отже, Старий перископ…Чому саме він? І як все це пов’язано із радіо?

В основу творчого задуму Old Periscope Radio (www.oldprsradio.com) покладено концепцію музичного мовлення, що його веде група однодумців – нібито членів екіпажу вигаданої субмарини, зануреної у безмежний «океан музики».

З одного боку, наш Старий перископ уважно вглядається у музичний горизонт, вишукуючи в ньому цікаві мелодії.  

З іншого боку, наведені на головному фото, а також у логотипі станції  висувні пристрої якогось віртуального підводного апарату (перископ та антени) викликають асоціацію передавання радіосигналу і десь навіть – мовлення.

Врешті, асоціативний ряд перегукується із реальним, таким собі, музично-морським ланцюгом практичних дій, де є «пошук», «прийом» та «передача». Іншими словами, Old Periscope Radio шукає і таки розпізнає гарну музику та врешті подає її в етер.

Що саме подає – про це докладно у розділі «Місія», де розтлумачено Музичну концепцію нашої станції, яка, так би мовити, відштовхується від західного музичного формату Adult Oriented Rock («Рок, орієнтований на дорослих»).

Подорож Старого перископа в музичному «океані музики», звичайно ж, є імпровізацією, фантазією, вигаданим сюжетом, певною мірою навіяним тривалою та водночас загадковою підводною подорожжю того самого «Наутілусу» капітана Немо із всесвітньо відомого твору пана Жюля Верна.

У нашому проекті флотська ілюзія поєднана із радіомовною реальністю. Морський «борт» просто візуалізує звичайну цифрову платформу, що грає рок-музику. І, до речі, щось подібне за сюжетом, проте реалізоване не віртуально, а по-справжньому, вже було в історії. Це було тоді, коли ще не було Інтернету – у часи, коли всі носили джинси та довгі волосся.

Саме тоді і активізувались ентузіасти, які любили – досить бунтівну на ті часи – рок-музику та вирішили мовити її з бортів старих суден, що були змушені стояти на кордоні територіальних вод Великої Британії. У якийсь момент ці морські аналогові антени почули навіть у британському уряді. Врешті, затребувану тодішньою молоддю рок-музику почали транслювати і державні мовники.

…Минули десятиліття. Настала доба Інтернету. На середні, короткі та ультракороткі радіохвилі наполегливо наступає цифрове мовлення. У суспільстві змінюються нрави та уподобання. Як результат, стара англосаксонська музична традиція, а також джаз, відчутно поступились сучасній моді на поп та реп-музику.

У цьому контексті нам видається, що якісний англомовний неважкий рок перебуває на узбіччі українського етеру. І тому ми щиро віримо в те, що Old Periscope Radio здатно трохи змінити ситуацію – від тотального панування «силіконової» музичної культури у бік певного балансу жанрів, за якого кожен музичний стиль має право бути презентованим в етері та, відповідно, почутим.

Тож, музичний андеграунд Old Periscope Radio, вірніше, underwater цього проекту, на нашу думку, має зацікавити саме тих, хто будучи перенасиченим сучасним мас-культом, шукає певну альтернативу, що її – за нашим переконанням – несе американський та британський софт-рок.

Отже, ласкаво просимо на борт!

Налаштовуйтесь на нашу музичну «хвилю» www.oldprsradio.com

Екіпаж Old Periscope Radio

lodachka

СЛУХАТИ

Наразі - в етері:

Раніше пролунали: