old-periscope

menu

Занурюємось
         в музичні
               глибини...

Занурюємось в музичні глибини...

По слідах катастрофи «Титану»…

Old Periscope Radio: по слідах катастрофи «Титану»…

Шановні друзі – слухачі та читачі Old Periscope Radio. Як й мільйони людей по всьому світу, протягом четвертого тижня червня ми уважно слідкували за долею зниклої посеред Атлантики туристичної міні-субмарини «Титан» із п’ятьма пасажирами на борту.

Низка перепостів новинних повідомлень, що ми їх щодня подавали на Фейсбук-сторінці нашої станції, сподіваємось, привернула вашу увагу до цієї драматичної міжнародної теми та надала уяву про масштаб пошукової операції, що її за участі провідних ВМС світу було проведено у північній частині Атлантики.

Як відомо, одразу потому як у п’ятистах метрах від носової частини затонулого у 1912 році лайнера «Титанік» було знайдено кілька великих уламків зруйнованого «Титану» (22 червня), експерти сфокусувались на аналізі найбільш вірогідної на сьогодні версії загибелі міні-субмарини – руйнації підводного апарату унаслідок імплозії, тобто, вибуху, спрямованого усередину підводної капсули.

Простими словами, «Титан», із високим ступенем імовірності, розплющило кількакілометровою (3800 метрів) товщею морської води.

За словами експертів, на великій глибині таку катастрофу може спровокувати найменший дефект у конструкції. Зрозуміло, що за таких умов підводної катастрофи, а саме, потужного вибуху, всі пасажири батискафу загинули миттєво. Цей факт підтвердила й власник підводного човна – компанія OceanGate.

Нема сумнівів у тому, що точні причини та всі обставини жахливої гибелі «Титану» обов’язково встановить слідство, що триває. Проте технічні аналітики Берегової охорони США вже зараз схиляються до думки, що катастрофа сталася ще до початку пошуків батискафу, буквально через лічені години після його занурення на велику глибину.

Нам залишається додати, що остаточне з’ясування причин фатального глибокого занурення «Титану» й надалі перебуватиме у фокусі уваги екіпажу Old Periscope Radio – всупереч музичним акцентам нашої станції, та водночас з урахуванням саме морського профілю «Старого перископу», ми й дотепер пригадуємо драматичні події, що їх у червні зазнали пасажири «Титану».

Тож, слідкуємо за ходом міжнародного розслідування разом.

Із сумом та співчуттям до рідних загиблих в Атлантичному океані,
екіпаж Old Periscope Radio

Вахтовий журнал

СЛУХАТИ

Наразі - в етері:

Раніше пролунали: