Нова українська некомерційна музична радіостанція Old Periscope Radio, що планує транслювати в Інтернеті англомовну софт-рок-музику, готується до початку мовлення.
За інформацією засновника проекту та творчого керівника станції Олександра Шталтовного, старт мовлення запланований на кінець січня 2022 року.
– Якщо чесно, ми прагнули стартувати ще у жовтні 2021-го. Але не спромоглись. Справа у тому, що для всіх учасників команди радіо – ми називаємо її на морський манер «екіпаж» – цей проект є не основним, а, висловлюючись музичною мовою, є бі-сайдовим, тобто, додатковим проектом, таким собі спільним хобі однодумців, які люблять якісну дорослу музику. Через те, що у більшості з нас є свої головні життєві справи – майже всі десь працюють – станцію ми робили не кожного дня впродовж року, а переважно вечорами, по вихідних та іноді у відпустках. Плюс у нас не було одразу всієї суми на закупку техніки. Тому ми закупали її поетапно, переважно, на мої пенсійні заощадження. Це теж забрало певний час. Врешті, на всі закупки, налаштування, на організацію та на початкове наповнення етеру пішов весь 2021 рік. Тож, старт трохи відтермінували. Ми розраховуємо, що він відбудеться до лютого 2022-го, – розповів керівник проекту.
За його словами, наразі на станції завершуються підготовчі роботи. Вони проводяться на тлі тестового мовлення, що, як правило, передує виходу в публічний етер.
– За великим рахунком, фінальні приготування є своєрідними приємними клопотами. По суті, це – остаточні доводки, узгодження деталей. Найважче та найскладніше для нас, а саме, технічні аспекти організації мовлення, вже позаду. І я дуже радий, що попри поточні труднощі ми все ж пройшли повний творчий та технічний шлях – від ідеї створення станції до її прийдешнього реально запуску, – сказав Олександр Шталтовний.
При цьому він додав, що попри поточні потреби на технічну підтримку мовлення станції, її колектив не планує обтяжувати слухачів закликами на фінансові пожертви.
– Old Periscope Radio не є бізнес-проектом. Ми не заробляємо на рок-музиці – ми її шануємо, любимо та просто хочемо популяризувати. У зв’язку із цим наша станція не призначена для комерційної трансляції у публічних місцях – ми створювали її виключно для приватного прослуховування, скажімо, вдома, в офісі або під час подорожі. Ми не переслідуємо якогось матеріального зиску. Ба більше, я переконаний, що нині на радіо, яке пропогує, так би мовити, вінтажні концепції 70-х, заробити не можна. Водночас я є прихильником принципу, згідно з яким, з якогось моменту у житті ти маєш не тільки брати, а й щось віддавати. Безкорисно. І якщо для цього треба віддавати частину моєї пенсії, що ж, так тому і бути. Разом з цим ми переслідуємо іншу мету – привернути увагу саме тих, наскільки ми розуміємо, переважно дорослих слухачів, що є прихильниками консервативних мультикультурних та світоглядних цінностей, якими наповнена повоєнна та сучасна західна рок-культура періоду 1960-2020 років. Сподіваюсь, нашому екіпажу це вдасться, – підсумував творчий керівник проекту.
Нагадаємо, музичний формат Old Periscope Radio – це переважно іноземний рок-мейнстрім, що його складають споріднені жанри, які є уособленням традицій англосаксонської музичної культури.
Плей-листи станції містять американський та британський класичний софт-рок, арт-рок та прог-рок, джаз-рок та фолк-рок, трохи хард та поп-року, подорожну «американу», незалежну музику інді, смус-джаз та блюзи.
Василь Левченко, представник Old Periscope Radio по зв’язках із громадськістю