old-periscope

menu

Занурюємось
         в музичні
               глибини...

Занурюємось в музичні глибини...

Екіпаж «Старого перископу»: «Наші умовні «20 000 льє під водою» ще попереду…»

Старому перископу - 2 роки

Шановні друзі, слухачі та читачі Old Periscope Radio! Ми раді поінформувати вас, що сьогодні нашій аматорській музичній інтернет-станції виповнилось два роки. Ми не святкуємо, вирішив обмежитись лише нагадуванням про цю важливу для нашого екіпажу дату. Як ви розумієте, через війну – не до свят наразі.

Нагадаємо, що на створення музично-морської платформи пішло півтора роки – з травня 2020-го по грудень 2021-го. Тестове мовлення ми почали у січні 2022-го. Однак, після офіційного старту 30 січня, буквально за три з гаком тижні, були змушені зупинити трансляцію, як потім виявилось, на довгі 19 місяців.

Ми зробили це свідомо, на знак солідарності із постраждалими від російських окупантів українцями – військовими та цивільними. Тоді, у 2022-му, не до музики було!

Після тривалого радіомовчання, напочатку жовтня 2023-го ми відновили мовлення, дійшовши висновку, що нам, як і багатьом в Україні, теж слід вчитись «жити, творити та мовити» у цю важку добу, коли наша Батьківщина згуртовано та відважно живе повноцінним життям в умовах війни.

Звичайно, ми не хочемо вдруге переривати наше – розпочате два роки тому – мовлення. Але якщо, скажімо, через інтенсивні російські обстріли виникнуть перебої із електроживленням, або через посилення заходів мобілізації ми втратимо ядро персоналу нашої станції, ми не виключаємо вимушеного тимчасового припинення наших трансляцій.

…Але сьогодні ми не думаємо про погане. Ми просто кажемо собі: «We Got It (!), ми спромоглись, ми зробили це! І хай буде як буде. Вже не загадуємо, а просто мовимо, поки є можливість».

На жаль, поки ми мовимо без задуманих ще три роки тому авторських програм – скоріш за все, вони з’являться у нашому етері не раніше офіційних оголошень про завершення війни.

Будемо відвертими: коли нашу країну накривають російські ракети різних типів, коли багато чого у поточному житті позбуто стабільності та хоч якоїсь прогнозованості, нам важко зосередитись на творчості, наприклад, на написанні сценаріїв радіо-екскурсів у рок-історію або на підготовці новин джазу. Робити таке означало б …перебувати в іншому світі, де, як мінімум, нема війни, нема смерті. А вона, насправді, поруч. Отам – за вікном.

Тож, поки ми переймаємось (та водночас обмежуємось) саме урізноманітненням музичного контенту нашого етеру, підбадьорюючи себе при цьому гаслом: «Захищаючись від агресора американськими та британським ракетами, запускаємо за горизонт американський та британський рок!».

…На останок, друзі, ми хотіли б нагадати, що в основу творчого задуму Old Periscope Radio покладено концепцію музичного мовлення, що його веде група однодумців – нібито членів екіпажу вигаданої субмарини, зануреної у безмежний «океан музики» (детально про це – у розділі «Творчий задум» меню нашого сайту).

Відповідно, подорож нашого Перископчика у цьому безмежному музичному «океані» є імпровізацією, фантазією, певною мірою навіяною тривалою та водночас загадковою підводною подорожжю апарату «Наутілус» капітана Немо із всесвітньо відомого науково-фантастичного роману пана Жюля Верна.

Продовжуючи оці наші творчі асоціації із сюжетом великого пригодницького твору та беручи до уваги важкий – у пошуках свого слухача – шлях Old Periscope Radio, ми із впевненістю можемо стверджувати: наші умовні «20 000 льє під водою» ще попереду!

Слухаємо наші мелодії разом!
Екіпаж Old Periscope Radio

Вахтовий журнал

СЛУХАТИ

Наразі - в етері:

Раніше пролунали: