Нова українська некомерційна музична радіостанція Old Periscope Radio, що вже транслює в Інтернеті англомовну софт-рок-музику, завершує тестове мовлення та готується до публічного старту 30 січня.
Станція позиціонує себе як «морський» радіо-проект, із шумом моря та із морською лексикою в аудіо-заставках (джинглах), а також із чітким пануванням у назві проекту та у логотипах станції стилізованого перископу якогось невідомого, вірніше, вигаданого підводного човна.
Не дивно, що учасники команди «морського» рок-радіо називають себе не інакше як «екіпаж». Поміж собою члени екіпажу вже жартують, мовляв, віддання швартових кінців та вихід з бази призначено на 9 ранку 30 січня.
Тож, чому саме Старий перископ? І як все це пов’язано із радіо? Про все це, про творчий задум та іміджеве позиціонування нового радіо-проекту розповідає його засновник та творчий керівник Олександр Шталтовний.
– В основу творчого задуму Old Periscope Radio покладено концепцію музичного мовлення, що його веде група однодумців – нібито членів екіпажу вигаданої субмарини, зануреної у безмежний «океан музики», – розповів керівник проекту. – З одного боку, наш Старий перископ уважно вглядається у музичний горизонт, вишукуючи в музичному «океані» цікаві мелодії. З іншого боку, наведені на головному фото, а також у логотипі станції висувні пристрої (перископ та антени) якогось віртуального підводного апарату викликають асоціацію передавання радіосигналу і десь навіть – мовлення. Врешті, асоціативний ряд перегукується із реальним, таким собі, музично-морським ланцюгом практичних дій, де є «пошук», який моряки називають «пеленгація», «прийом» (внесення пісень до плей-листів) та «передача» (транслювання). Іншими словами, Old Periscope Radio шукає і таки розпізнає гарну музику та врешті подає її в етер.
При цьому Олександр Шталтовний відзначає, що подорож Старого перископа в музичному «океані» є імпровізацією, фантазією, вигаданим сюжетом, певною мірою навіяним тривалою та повною пригод підводною подорожжю апарата «Наутілус» капітана Немо із всесвітньо відомого твору пана Жюля Верна.
– У нашому проекті ця флотська, вірніше, музично-океанська пригодницька ілюзія поєднана із радіомовною реальністю, – каже засновник радіо-проекту. – Поданий в Інтернеті морський «борт» просто візуалізує звичайну цифрову платформу, що грає рок-музику. Мені видається, що так цікавіше та більш душевно, ніж просто «сухо та прісно» транслювати музику. Шум морського вітерця та морських хвиль в етері додають романтики, додають відчуття безмежного океану, з якого, за сюжетом, час від часу ніби визирає перископ та незвична морська радіоантена. Погодьтесь, щось в цьому є. Таке є притаманним образотворчому мисленню. І ми розраховуємо на те, що слухачам ця ілюзія сподобається. Але при цьому ми даємо собі раду, що не візуальний, а саме музичний зміст станції – або привабить слухача, або спонукає його перемикнутись на іншу радіо-хвилю.
Говорячи про об’єднання візуального та музичного концептів, Олександр Шталтовний констатує, що у суспільстві змінюються нрави та уподобання. Як результат, стара англосаксонська музична традиція, а також джаз, відчутно поступились сучасній моді на поп та реп-музику, вважає творчий керівник радіо-проекту.
– Я слідкую та аналізую радіо-простір. Мені видається, що якісний англомовний неважкий рок перебуває на узбіччі українського етеру. І тому ми щиро віримо в те, що Old Periscope Radio здатно хоч трохи змінити ситуацію – від тотального панування, так би мовити, «силіконової» музичної субкультури у бік певного балансу жанрів, за якого кожен музичний стиль має право бути презентованим в етері та, відповідно, почутим. Тож, музичний андеграунд Old Periscope Radio, вірніше, underwater цього проекту, на нашу думку, має зацікавити саме тих, хто будучи перенасиченим сучасним мас-культом, шукає певну альтернативу, що її – за нашим переконанням – несе американський та британський софт-рок. Тож, як кажуть, ласкаво просимо на борт! – підсумував керівник Old Periscope Radio.
Нагадаємо, музичний формат Old Periscope Radio – це переважно іноземний рок-мейнстрім, що його складають споріднені жанри, які є уособленням традицій англосаксонської музичної культури.
Плей-листи станції містять американський та британський класичний софт-рок, арт-рок та прог-рок, джаз-рок, кантрі-рок та фолк-рок, трохи хард та поп-року, подорожну «американу», незалежну музику інді, смус-джаз та блюзи.
Василь Левченко, представник Old Periscope Radio по зв’язках із громадськістю