old-periscope

menu

Занурюємось
         в музичні
               глибини...

Занурюємось в музичні глибини...

Нове «підводне» рок-радіо занурюється в «океан» музики

Нова українська некомерційна музична радіостанція Old Periscope Radio, що вже транслює в Інтернеті англомовну софт-рок-музику, завершує тестове мовлення та готується до публічного старту 30 січня.

Станція позиціонує себе як «морський» радіо-проект, із шумом моря та із морською лексикою в аудіо-заставках (джинглах), а також із чітким пануванням у назві проекту та у логотипах станції стилізованого перископу якогось невідомого, вірніше, вигаданого підводного човна.

Не дивно, що учасники команди «морського» рок-радіо називають себе не інакше як «екіпаж». Поміж собою члени екіпажу вже жартують, мовляв, віддання швартових кінців та вихід з бази призначено на 9 ранку 30 січня.   

Тож, чому саме Старий перископ? І як все це пов’язано із радіо? Про все це, про творчий задум та іміджеве позиціонування нового радіо-проекту розповідає його засновник та творчий керівник Олександр Шталтовний.

– В основу творчого задуму Old Periscope Radio покладено концепцію музичного мовлення, що його веде група однодумців – нібито членів екіпажу вигаданої субмарини, зануреної у безмежний «океан музики», – розповів керівник проекту. – З одного боку, наш Старий перископ уважно вглядається у музичний горизонт, вишукуючи в музичному «океані» цікаві мелодії. З іншого боку, наведені на головному фото, а також у логотипі станції  висувні пристрої (перископ та антени) якогось віртуального підводного апарату викликають асоціацію передавання радіосигналу і десь навіть – мовлення. Врешті, асоціативний ряд перегукується із реальним, таким собі, музично-морським ланцюгом практичних дій, де є «пошук», який моряки називають «пеленгація», «прийом» (внесення пісень до плей-листів) та «передача» (транслювання). Іншими словами, Old Periscope Radio шукає і таки розпізнає гарну музику та врешті подає її в етер.

При цьому Олександр Шталтовний відзначає, що подорож Старого перископа в музичному «океані» є імпровізацією, фантазією, вигаданим сюжетом, певною мірою навіяним тривалою та повною пригод підводною подорожжю апарата «Наутілус» капітана Немо із всесвітньо відомого твору пана Жюля Верна.

– У нашому проекті ця флотська, вірніше, музично-океанська пригодницька ілюзія поєднана із радіомовною реальністю, – каже засновник радіо-проекту. – Поданий в Інтернеті морський «борт» просто візуалізує звичайну цифрову платформу, що грає рок-музику. Мені видається, що так цікавіше та більш душевно, ніж просто «сухо та прісно» транслювати музику. Шум морського вітерця та морських хвиль в етері додають романтики, додають відчуття безмежного океану, з якого, за сюжетом, час від часу ніби визирає перископ та незвична морська радіоантена. Погодьтесь, щось в цьому є. Таке є притаманним образотворчому мисленню. І ми розраховуємо на те, що слухачам ця ілюзія сподобається. Але при цьому ми даємо собі раду, що не візуальний, а саме музичний зміст станції – або привабить слухача, або спонукає його перемикнутись на іншу радіо-хвилю.

Говорячи про об’єднання візуального та музичного концептів, Олександр Шталтовний констатує, що у суспільстві змінюються нрави та уподобання. Як результат, стара англосаксонська музична традиція, а також джаз, відчутно поступились сучасній моді на поп та реп-музику, вважає творчий керівник радіо-проекту.

– Я слідкую та аналізую радіо-простір. Мені видається, що якісний англомовний неважкий рок перебуває на узбіччі українського етеру. І тому ми щиро віримо в те, що Old Periscope Radio здатно хоч трохи змінити ситуацію – від тотального панування, так би мовити,  «силіконової» музичної субкультури у бік певного балансу жанрів, за якого кожен музичний стиль має право бути презентованим в етері та, відповідно, почутим. Тож, музичний андеграунд Old Periscope Radio, вірніше, underwater цього проекту, на нашу думку, має зацікавити саме тих, хто будучи перенасиченим сучасним мас-культом, шукає певну альтернативу, що її – за нашим переконанням – несе американський та британський софт-рок. Тож, як кажуть, ласкаво просимо на борт! – підсумував керівник Old Periscope Radio.

Нагадаємо, музичний формат Old Periscope Radio – це переважно іноземний рок-мейнстрім, що його складають споріднені жанри, які є уособленням традицій англосаксонської музичної культури.

Плей-листи станції містять американський та британський класичний софт-рок, арт-рок та прог-рок, джаз-рок, кантрі-рок та фолк-рок, трохи хард та поп-року, подорожну «американу», незалежну музику інді, смус-джаз та блюзи.

Василь Левченко, представник Old Periscope Radio по зв’язках із громадськістю

Вахтовий журнал

Пам’яті Шинейд О'Коннор…

Пам’яті Шинейд О’Коннор…

Світові медіа із сумом повідомляють про смерть 26 липня всесвітньо відомої ірландської співачки та авторки пісень Шинейд О’Коннор. Їй було 56. Не викликає сумнівів той

ДОКЛАДНІШЕ>>

СЛУХАТИ

Наразі - в етері:

Раніше пролунали: