Інформуємо, шановні радіослухачі, що починаючи із другої половини листопада екіпаж Old Periscope Radio був змушений дещо скоротити обсяги присутності нашої аматорської станції в Інтернеті. Ми тимчасово перейшли від формату цілодобового до формату фрагментарного (обмеженого) музичного мовлення, переважно, у вечірні та нічні години, коли подача електроенергії поки що залишається сталою.
Як відомо, внаслідок потужних російських обстрілів української інфраструктури генеруюча та маневрова складові національної енергомережі зазнали великих руйнувань. І якби не героїчні дії українських захисників та енергетиків, ситуація була б катастрофічною.
Рішення скоротити наше мовлення напрошувалось давно. Ба більше, ми передбачали перебої із енергоживленням, проте думали, що то будуть лише планові – за вже звичними графіками – зимові обмеження, що їх пов’язано із серйозним пошкодженням об’єктів електроенергетики, включаючи теплоелектростанції, у купі із сезонним похолоданням в Україні.
Реальність виявилась дещо складнішою. До планових відключень електроенергії додались екстрені (коли світло вимикають на випередження, для унеможливлення руйнації мереж під час влучань в енергооб’єкти російських ракет), а також аварійні вимкнення – для проведення ремонтних робіт на пошкоджених вибухами об’єктах.
За таких умов нам стає все важче чергувати у студії в очікуванні подачі/вимкнення електроживлення – добре відомо, що радіомовлення передбачає стале «етерне полотно», яке не переривається, не подається «шматками» та, образно кажучи, безперервно тече наче річка.
На жаль, наразі стале мовлення для нас не є можливим. Тож, поки ми підлаштувались під ранкові та денні вимкнення електроенергії, що, відповідно, пов’язане із нескінченими повітряними тривогами та із ремонтними роботами на високовольтних мережах. Відтак, наразі (у листопаді) ми мовимо переважно ввечері та вночі.
Водночас, друзі, ми слідкуємо за повідомленнями/анонсами Укренерго та намагаємось стежити за поточними тенденціями щодо подачі світла. Ми робимо це для того, щоб знайти «шпаринки» для наших етерів. Поки найбільш сприятливими у цьому сенсі є вечірні години та нічні. Скажімо, з 19-20 години та до 08-09 ранку. Тобто, півдоби без переривань.
Якщо ж ситуація погіршиться, ми будемо змушені ще скоротити наше мовлення, про що повідомимо на наших сторінках у соціальних мережах Facebook та Instagram. До речі, у серпні ми вже так робили, працюючи по суботах та неділях у денному форматі «Радіо вихідного дня». Проте у жодному разі, окрім мінімальної імовірності прямого влучання якоїсь ракети у наш міні-офіс, зупиняти станцію ми не плануємо.
На нашу думку, сенс мовити залишається у тому разі, якщо його можна вести мінімум 6-7 годин без переривання та більше. Думаємо, ви погодитесь, якщо ми стверджуватимемо, що 3 або 4-годинні етери сенсу вже не мають, у тому числі, й тому, що ми не подаємо новини та іншої суспільно важливої інформації, а пропонуємо виключно розважальний – музичний – контент, без якого – будемо відвертими – під час війни можна й обійтись.
Так чи інакше, шановні слухачі, але ми – в етері, хоч і у дещо скороченому. Всім нам треба пережити надзвичайно важкі для нашої Батьківщини часи.
Сподіваємось, друзі, на ваше розуміння. Шануймося, гуртуємося та дякуємо незламним Збройним Силам України!
Екіпаж Old Periscope Radio