old-periscope

menu

Занурюємось
         в музичні
               глибини...

Занурюємось в музичні глибини...

24 лютого… Їм не вбити – ані волю, ані свободу, ані музику…

Музику не вбити!

Шановні слухачі Old Periscope Radio! У цей – важливий та водночас сумний для нашої країни – день ми згадуємо всіх (військових та цивільних) загиблих впродовж двох років цієї страшної війни.

Кремлівська агресія триває вже 10 років, але дата початку саме широкомасштабної агресії російських окупаційних військ – 24 лютого 2022 року – вона є особливою для всіх нас, українців.

Кожен з нас по хвилинах може пригадати той жахливий ранок, коли російські ракети накрили майже всю територію України. Ці драматичні спогади, а для багатьох й стрімка евакуаційна метушня, назавжди закарбувались у пам’яті, яка й дотепер є свідком того, як докорінно протягом цих двох років змінилось наше життя.

Наприклад, наш екіпаж – після оперативних узгоджень – прийняв рішення зупинити музичне мовлення, яке того ранку ми вважали вже недоречним. Тоді ми не знали, що зупиняємо станцію не на дні або тижні, а на цілих 19 довгих місяців. Бо ясна річ – не до розваг, коли окупанти вбивають українців, знущаються над полоненими, крадуть та силоміць вивозять в росію українських діток…

Минуло два роки… Але смерть все ще поруч, у першу чергу, на тимчасово окупованих територіях нашої Батьківщини. Тим часом кожний ракетний пуск російського літака, кожен запуск російських балістичних ракет змушує українців прислуховуватись в очікуванні вибухів та водночас замислюватись – хто наступний…

Ланцюг понівечених та зруйнованих російськими окупаційними військами українських міст і сіл – нескінчений. Але й у цьому переліку є особливі. Серед них – Маріуполь.

На стартовому фото кореспондента агенції Reuters Олександра Єрмоченка, що він зробив його у Маріуполі, зафіксована драматична та водночас символічна картина – посеред зруйнованої домівки стоїть собі вцілілий домашній музичний центр: програвач вінілових платівок, динаміки до нього та колекція вінілу.

Це – про те, що музику не вбити. Як не вбити волю, свободу та український дух. Ми чудово знаємо про це та ще до кінця не знаємо розмір той величезної ціни, яку Україна вже сплатила, щоб вистояти, щоб вижити, щоб не втрачати надію на своє – колись мирне та щасливе – майбутнє.

Слава ЗСУ! Із шаною та повагою до живих та до загиблих у бою захисників України, екіпаж Old Periscope Radio

Автор фото – кореспондент агенції Reuters Олександр Єрмоченко

Вахтовий журнал

СЛУХАТИ

Наразі - в етері:

Раніше пролунали: